Lidové noviny

HEYDRICH - atentát na kata

Češi v době historické zkoušky - mýty a fakta

Heydrich - atentát na kata


Unikátní historický seriál k 75. výročí atentátu na Heydricha bude v Lidových novinách vycházet od 19. 5. do 22. 6. 2017 (30 vydání).

Nyní si můžete objednat předplatné seriálu s posunem od nejbližšího možného termínu zahájení doručování. Přístup k prvním dílům seriálu získáte v rámci digitálního předplatného, které vám zašleme e-mailem.

O čem seriál bude?

Méně >>

O té mimořádné události našich národních a státních dějin, jedinečném aktu boje československých vojáků proti nacistickým okupantům se před 75 lety dozvěděla nejen Evropa, ale i celý svět. Dne 27. května 1942 v Praze vykonali českoslovenští parašutisté atentát na SS-Obergruppenführera a generála policie Reinharda Heydricha, šéfa Hlavního úřadu říšské bezpečnosti a Bezpečnostní služby, a především zastupujícího říšského protektora Protektorátu Čechy a Morava. Tento čin si získal vysoké mezinárodní uznání. Pro český národní odboj ale znamenal vlnu nebývalého násilí se spoustou obětí.

Jaká to byla vlastně doba? Jak se chovali nacističtí okupanti? A v jakých podmínkách museli žít nejen odbojáři, ale všichni prostí obyvatelé protektorátu? Kdo a proč kolaboroval? Jakou cenu museli zaplatit čestní a morální lidé za svou svobodu a obnovenou československou státnost? Složitou dobu v celé její šířce připomene nový třicetidílný seriál Lidových novin Heydrich: Atentát na kata, jehož první díl vyjde spolu s bonusovou přílohou s mapou atentátu a dalšími pozoruhodnými dokumenty v pátek 19. května. Seriál připravil kolektiv badatelů z Historického ústavu AV ČR pod vedením předního odborníka na období II. světové války Jana Němečka.

Méně >>

Mapa+ DÁREK - spolu s úvodním dílem vyjde bonusová příloha s dobovými mapami Velkoněmecké říše a Prahy

+ E-KNIHA: 70 let od konce druhé světové války (E-kniha vychází z úspěšného seriálu LN. Dárek vám zašleme e-mailem na začátku seriálu.)

Digitální verze novin (nejen) na cesty do zahraničí je v ceně předplatného.

Níže uvedená sleva je oproti ceně na stánku. Předplatné je na 35 kalendářních dnů, poté bude automaticky ukončeno.


Cena předplatného: 420 Kč (sleva 25 %)


Příjem objednávek přes www stránky byl již ukončen.

Nevíte si rady?

Napište nám

Reklamační linka (ZDARMA)800 912 912