Heydrich

Lidové noviny

BESTIE, HEYDRICH

Bestie, Heydrich

Češi v době historické zkoušky - 80. výročí atentátu na Heydricha

Ve spolupráci s Vojenským historickým ústavem popíšeme okolnosti atentátu na zastupujícího říšského protektora přesně před 80 lety. Připomeneme fakta, ale i mýty spojené s tímto ojedinělým aktem.

TERMÍN SERIÁLU: 20. 5. - 16. 6. 2022

O ČEM SI PŘEČTETE?

  • První díly budou věnovány přípravám na britských ostrovech a popíšeme, proč byli k vykonání náročného a zodpovědného úkolu vybráni právě Kubiš s Gabčíkem.
  • Detailně popíšeme samotný atentát, k němuž došlo v tzv. "libeňské zatáčce" pod Bulovkou. A také následné vyšetřování a drsné represe ze strany Němců.
  • Další detailní popis se bude samozřejmě týkat i vyhlazení Lidic a do třetice popíšeme detailně i poslední boj hrdinů vyslaných ke spáchání atentátu v útrobách kostela v Resslově ulici.
  • Zvláštní díl bude věnován i zrádci Čurdovi...
  • Závěrečné díly budou věnovány odkazu celé akce, ale i tomu, jak byla později ideologicky interpretována. Zmíníme také různé filmové podoby tohoto příběhu, včetně dobových i místních anomálií.

BONUS 1

+ DÁREK - spolu s úvodním dílem vyjde bonusová příloha - dobové protektorátní mapy s plánem všech zahraničních odbojových výsadků a velký plán, jak k samotnému útoku na Heydricha došlo.

BONUS 2

Digitální verze novin (nejen) na cesty do zahraničí je v ceně předplatného. O žádný díl tak nepřijdete ani na dovolené.


Seriál již není možné zakoupit v tištěné podobě.

Seriál BESTIE, HEYDRICH je součástí digitálního archivu Lidových novin.
V případě zájmu o toto téma si stačí zakoupit digitální předplatné a seriál si vyhledat v archivu.

Zakoupit digitální vydání

Nevíte si rady?

Napište nám

Zákaznická linka225 555 533