Lidové noviny

Masaryk - život, politika, kult

Unikátní historický seriál k 80. výročí úmrtí Tomáše Garrigua Masaryka bude v Lidových novinách vycházet od 8. 9. do 13. 10. 2017 (30 dílů).

Nyní si můžete objednat předplatné seriálu s posunem = předplatné na 5 týdnů od nejbližšího možného termínu zahájení doručování. Přístup k prvním dílům seriálu získáte v rámci digitálního předplatného, které vám zašleme e-mailem.

Na co se můžete těšit?

  • velký seriál věnovaný životu a odkazu Tomáše Garrigua Masaryka
  • denně ukázky ze soukromé korespondence a spisů
  • nejnovější poznatky předních českých historiků
  • nová a málo známá fakta, unikátní fotografie a dokumenty

Méně >>

Tomáš Garrigue Masaryk – kdo by to jméno neznal? Osnovatel a zakladatel samostatného československého státu, velká postava našich dějin, kterou si lidé jeho doby doslova přisvojili. Jaký význam ale má „tatíček“ Masaryk pro dnešní dobu a co o něm opravdu víme?

Komunistická éra se jej pokusila vymazat z dějin, pošpinit, vytvořit z něj jen jakousi dobovou figurku, jejíž zásluhy, jsou-li jaké, patří minulosti. Po roce 1989 se opět vrátil na své důležité místo, přesto pro mnoho lidí zůstává spíš ne příliš známou legendou. Na mnohé pozoruhodné rysy jeho jiskrné osobnosti jsme zapomněli, přitom to byl muž, který svou dobu překračoval nejen svým veřejným působením, ale i svým soukromým životem, vstřícností k tématům, které hýbou našimi časy, jako je postavení žen, rovnost ras a národů, kritickou otevřeností k různým názorům, ale také nekompromisní reakcí vůči těm, kteří nectili základní pravidla demokratického soužití.

To vše chce připomenout nový třicetidílný seriál Lidových novin, který začne vycházet v pátek 8. září. Součástí seriálu budou portréty výjimečných osobností, se kterými TGM spolupracoval, i s nimi polemizoval, připomínky důležitých dějů, sporů, ale i atmosféry doby. Konečně promluví i TGM sám v citátech vážících se k tématům toho kterého dílu seriálu, případně promluví jeho současníci o něm. Seriál doprovodí mnoho dobových fotografií a dalších dokumentů.

Méně >>

+ DÁREK: příloha s fotografiemi a mapami představ T. G. M. o hranicích Československa

Bonus pro předplatitele

Po dobu seriálu získáte ZDARMA přístup do digitální verze novin (nejen) na cesty do zahraničí. Součástí je také přístup do kompletního archivu od 17. 8. 2009. Přístup od nás obdržíte e-mailem, krátce před zahájením doručování tištěných novin.

Objednávejte do 8. 10. 2017. Níže uvedená sleva je oproti ceně na stánku.


Cena předplatného: 420 Kč (sleva 26 %)


Příjem objednávek přes www stránky byl již ukončen.

Nevíte si rady?

Napište nám

Reklamační linka (ZDARMA)800 912 912